Haber

ALTIN NESİLLİ ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI KAMPANYA

Altın Nesil Okulları 3.sınıf öğrencileri okul içinde başlattıkları oyuncak kampanyası ile minik kardeşlerini mutlu ettiler. Hayat bilgisi dersinde işledikleri sosyal sorumluluk projeleri konusu ile ilişkili olarak “oyuncak toplama kampanyası” başlatan 3.sınıf öğrencileri kısa sürede çokça oyuncak toplayarak Kurşunlu İstiklal İlkokulu Ana Sınıfı öğrencilerine bu oyuncakları hediye ettiler.

Öğretmenleri ile Kurşunlu İstiklal İlkokulunu ziyaret eden Altın Nesilli öğrenciler, ana sınıfında karşılaştıkları sıcak ortam ile düzenledikleri kampanyanın önemini bir kez daha anlamış oldular. Ana sınıfı öğrencileri ile birlikte derse katılan 3. sınıf öğrencileri, onlarla oyunlar oynayarak ve sohbet ederek bu güzel günü daha anlamlı hale getirdiler. Ana sınıfı öğretmeni ve öğrencilerinin hazırladıkları ikramlar karşısında mutluluklarını gizleyemeyen Altın Nesilli öğrenciler, topladıkları oyuncakları ana sınıfı öğrencilerine hediye ederek okuldan ayrıldılar.

Kampanyanın bir diğer ayağı olan ortaokulda toplanan oyuncaklar ise Şipali İlkokulu ana sınıfına 6.sınıf öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte götürülerek teslim edildi. Yapılan ziyaret sırasında yaşanan güzel anlar, öğrencilerin ne kadar anlamlı bir çalışmaya imza attıklarını göstermiş oldu.

Düzenlenen kampanya ile ilgili değerlendirme yapan Okul Müdürü Serdar ACAR, “Okulumuzda öğrencilerimizin akademik kazanımlarının yanı sıra topluma faydalı bireyler olmalarına yönelik kazanımların fazlaca üzerinde duruyoruz. Onların derslerde edindikleri kazanım ve becerileri günlük yaşamda kullanılır hale getirmekse birincil önceliklerimizden. Bu amaçla hareket eden 3.sınıf öğrencilerimiz hepimizin yüzünü güldürecek, güzel bir projeye imza attılar. Bizi daha da onurlandıran durumsa öğrencilerimizin kampanyanın oluşturulmasından afiş tasarımına, oyuncakların toplanıp paketlenmesine ve ulaştırılmasına kadar her aşamada öğrencilerin gönüllü olarak görev almaları oldu. Oyuncaklarını hediye etmek amacıyla gittikleri okullarda oldukça samimi anlar yaşandı. Bu sebeplerle öncelikle birbirinden güzel ikramları ve sıcak sohbetleriyle öğrencilerimizi misafir eden Kurşunlu İstiklal İlkokulu ana sınıfı öğrenci, öğretmen ve yöneticilerine; Şipali İlkokulu ana sınıfı öğrenci, öğretmen ve yöneticilerine; kampanyanın her aşamasını başarı ile tamamlayan öğretmenlerimize ve 6.ve 3.sınıf öğrencilerimize teşekkür ederiz.” diyerek öğrencilerini tebrik etti.

Bir yanıt yazın