Haber

İKİ ALANDA ÖDÜL

ALTIN NESİL OKULLARI İKİ ALANDA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın birlikte yürüttüğü proje kapsamında yapılan uygulamalar ve denetimler sonucunda, Altın Nesil Okulları Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul ödülü almaya hak kazanmıştır.

Bursa’da yapılan törenle alınan ödüllerin ardından değerlendirme yapan Okul Müdürü Serdar ACAR, “ Okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması ve her yönden sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen projede bir yıl boyunca okulumuzda yürüttüğümüz çalışmalarla birbirinden bağımsız yapılan denetimler sonucunda Altın Nesil Okulları olarak ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde ‘Beyaz Bayrak’ ilkokul ve ortaokul kademelerinde de ‘Beslenme Dostu Okul’ ödüllerini almaya bu yıl da hak kazandık.

Altın Nesil Okulları olarak öğrencilerimizin hijyen ve sağlıklı beslenme konusundaki hassasiyetini hem sınıf çalışmalarıyla hem de toplumsal etkinliklerle arttırmayı amaçlayan ve hijyen eğitimini destekleyen bir okuluz. Amacımız okulda küçük ve sağlam adımlar atarak daha sağlıklı ve duyarlı nesiller yetiştirmektir. Bu kapsamda ilkokul ve ortaokul öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalarda temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunan okulumuzun ödüllendirilmesi hepimizi mutlu etmiştir.” diyerek projede emeği geçen öğrenci, öğretmen ve okul personeline teşekkür etti.