“Nasıl bir insan yetiştirmek istiyoruz?”

Her şeyi çocuklarımız adına biz düşünüp yaparken onlar sorumluluk sahibi olabilecekler mi?

Bu kadar şiddeti televizyonlarda seyrederken barışçıl olabilecekler mi?

Aşırı koruma ve müdahaleci davranırken biz,  özgüvenleri gelişecek mi?

Biz şimdi onlar mutlu olsun, üzülmesinler diye uğraşırken onlar mücadele etmeden mutlu olabilecekler mi?

Eğitimin hedeflerinden birisi değer yaratmak, bir diğeri de yaratılan ve herkes tarafından kabul edilen değerleri davranış haline getiren bireyler yetiştirmektir.

Çocukların doğruları öğrenmesi ve hangi davranışların başka insanlar tarafından kabul edilebilir olduğunu fark etmesi için dışarıdan yardıma ihtiyaçları vardır. İşte, değerler eğitimi bu aşamada öne çıkmaktadır.

Özel Altın Nesil Okullarıolarak öğrencilerimizin akademik anlamda en iyi başarıları elde etme yolunda destek sağlarken, aynı zamanda evrensel olan manevi ve ahlaki değerleri de kazanmış olmalarını en az akademik başarıları kadar önemsiyoruz. Bu sebeple Rehberlik Servisi tarafından farklı yaş gruplarına özel olarakplanlanan sosyal etkinliklerle söz konusu değerleri yaşayarak kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Bununla birlikte,eğitim koçlarımız ve sınıf öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin söz konusu değerlerin kazanımı sırasında uygulanan etkinliklerle ilgili gözlemlerini haftalık olarak okulumuz Rehber Öğretmenleri ile değerlendirir ve bunlarla ilgili raporlarını düzenli bir şekilde Rehberlik Servisi’ne teslim eder. Bu sayede uygulanan çalışmaların öğrencilere ulaşma durumu değerlendirir ve bir sonraki etkinliklerin planlanmasına bu raporlar ışık tutar.