Halil ŞEKERCİ
Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Anne ve Babalar,

En değerli varlıklarınız olan, evlatlarınızı, eğitim sistemimize ve öğretmen kadromuza güvenerek bizlere emanet ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. 20 yıldan bu yana Türkiye’nin saygın ve derece alan okulları arasında bulunan Özel Altın Nesil Okullarının birer parçası olduğunuz için gurur duymalısınız.

Onlarca yıldır eğitimde geleneksel, öğretimde ise çağdaş bir yol izleyen Özel Altın Nesil Okulları, önemsediğimiz değerler ışığında, doğru, ilkeli bir dünya görüşü ve bir yaşam amacı olan; öz güveni yüksek ve toplum içinde lider nitelikler sergileyen insanlar yetiştirmek üzerine kuruludur. Bu nedenle okulumuzdaki eğitim-öğretim faaliyetleri, sadece sınavlarda başarılı bireyler yetiştirmek değil aynı zamanda topluma yararlı olmayı amaç edinmiş bireyler yetiştirme amacıyla her biri alanında uzman personel kadromuzla her yıl gelişmeleri takip ederek yenilenmektedir. Bununla birlikte sürekli gelişim ve sürdürülebilir başarının sağlanması için eğitim sürecinin her anında öğrenci, okul ve aile işbirliğinin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve  Anadolu lisesi olmak üzere dört bölümden oluşan  Özel Altın Nesil Okullarında tüm öğrencilerin öğretmenlerinin sevgileri ile okula bağlanmaları sağlanırken, tüm gününü okuldaki ailesi ile geçiren öğrencilerimizin bu sevgiyi çevresine de yansıtmasına yardımcı oluyoruz.

Her türlü bilgiye birkaç saniye içinde ulaşabildiğimiz teknoloji çağında, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri çerçevesinde eğitimlerini tamamlamaları için planladığımız değerler eğitimi çalışmaları, atölye çalışmaları ve kulüp saatleri ile öğrencilerimizin bilişsel gelişimlerine katkı sağlamayı ve yeteneklerini beceriye dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Tüm sınıflarda uygulanan eğitim koçluğu sistemi ile öğrencilerimizin hazır bilgiyi ezberlemelerinin önüne geçerek bilgiye nasıl ulaşabilecekleri, kendi öğrenme yöntemlerini belirlemeleri yönünde en doğru rehberliği yapıyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz, bireysel başarılarını artırma amacıyla en doğru adımları atarak merkezi sınavlara nitelikli hazırlık çalışmalarını planlama şansı buluyorlar. Eğitim-öğretim hayatı boyunca öğrencilerimiz okulumuzda edindiği kazanımlarının aynı anda farkına varamasa da burada atılan tohumlar ve elde ettikleri kazanımlar, üniversite ve sonrasındaki sosyal ve bireysel yaşamlarında, hayatlarını şekillendirirken daima meyvesini verecek bir eğitim sürecidir.

Sevgi var eder,

İlgi yaşatır,

Bilgi geliştirir.

SEVGİ, İLGİ ve doğru BİLGİNİN yolumuzu aydınlattığı; birbirimize güven duyduğumuz nice yıllarda birlikte olmak dileğiyle,

Sevgi ve saygılarımla…

Halil ŞEKERCİ