Haber

ATIN NESİL’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Ocak ayında Ankara’da düzenlenen Kyokushin 2020 Türkiye Şampiyonası’nda Altın Nesil Okulları 8.sınıf öğrencisi Ebrar AŞIR, Kyokushin Ümit Bayanlar Kategorisi’nde birincilik elde ederek Türkiye şampiyonluğuna imza attı. Aynı yarışmada bir başarı da Altın Nesil Okulları 3.sınıf öğrencisi olan Nurbanu BAYRAKTAR’dan geldi. Kyokushin Alt Minik Bayanlar Kategorisinde yaptığı maçlar sonucunda Türkiye 3.sü olan Nurbanu BAYRAKTAR, başarılı bir şekilde turnuvayı tamamladı.

Altın Nesil İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Serdar ACAR, “Bir taraftan akademik çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da kendilerine özel zaman ayırarak sporla ilgilenen öğrencilerimi tebrik ediyorum. Ocak ayında Ankara’da düzenlenen 2020 Türkiye Şampiyonası’na okulumuzu ve İnegöl’ü temsilen 3 öğrencimiz ve bir öğretmenimiz katıldı. Öncelikle katılarak cesaretlerini gösteren öğrencilerim Ebrar AŞIR, Nurbanu BAYRAKTAR, Bennur BAYRAKTAR ve İngilizce Öğretmenimiz Rabia ÇAKIR’ı kutluyorum. Ebrar ve Bennur’un başarıları ile ayrıca gurur duyduk. Türkiye 4.sü olan öğretmenimiz ve öğrencilerimizin bundan sonraki yolculuğu Avrupa Şampiyonası’nda devam edecek. Öğrencilerimizi, ailelerini, öğretmenimizi ve antrenörlerini tebrik ediyor; Avrupa yolunda tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.

Okul olarak amacımız tüm öğrencilerimizin akademik çalışmalarının yanı sıra ilgi alanları doğrultusunda bir spor ve sanat dalı ilgilenmeleri ve kendilerini gösterebilecekleri çalışmalar yapmaları. Bu amaç doğrultusunda tüm sınıf kademelerinde düzenlediğimiz atölye çalışmalarında öğrencilerimizin kendilerini keşfetmelerine ve ilgi alanları doğrultusunda faydalı çalışmalarla zaman geçirmelerine destek oluyor. Aynı zamanda hafta içi ve hafta sonu uyguladığımız spor ve sanat kurslarıyla da öğrencilerimizin becerilerini ileri düzeylere taşımalarına destek oluyoruz.” diyerek turnuva ve okul uygulamaları hakkında bir değerlendirme yaptı.

Bir yanıt yazın