Okulumuzda Düzenlenen Satranç Turnuvasına Büyük İlgi

18-19 Şubat 2017 tarihlerinde okulumuzda düzenlenen satranç turnuvasına İnegöl ile çevre il ve ilçelerden birçok satranç sporcusu katıldı. 6 tur üzerinden 45 dakika+30 saniye eklemeli tempo ile gerçekleştirilen turnuvada yarışma sonuçları Ulusal Kuvvet Derecesi hesaplamalarına dâhil edildi.

Genel ve kızlar olmak üzere toplam 8 kategoride değerlendirilen turnuvada Eskişehir, Yalova, Kütahya gibi illerle Yenişehir ve Kestel gibi Bursa´nın ilçelerinden de yaklaşık 50 sporcu ağırlandı. Toplam 185 sporcunun ve ailelerinin katıldığı turnuvada ilk 5´e girenler madalya, ilk 3´e giren sporcular ise kupa ile ödüllendirildi. Toplam 40 sporcu turnuva sonunda ödüllerini almış oldu.

Okulumuzdan da da Zeynep Demirci kızlar kategorisinde birinci, Hiranur Derman ikinci, Nehir Kuzören üçüncü, Beren Halis beşinci olurken Mert Bahçeci, Ahmet Refik berk genel kategoride beşinciliği paylaştı ve ödül almaya hak kazandı.

Turnuvada sporcuları yalnız bırakmayan İlçe Gençlik Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel, turnuva sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti. Ödül töreni sırasında konuşma yapan Yusuf Şevki Yücel, tüm sporcuların aslında ödül alması gerektiğini vurgularken televizyon, tablet ve bilgisayar başında boş zaman geçirmek yerine satranç gibi zekâ geliştirici ve kişiye sosyallik kazandıran bir sporla hafta sonunu değerlendirmelerinin ne kadar değerli olduğunu da sözlerine ekledi. Bununla birlikte böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapan ve İnegöl´de bu önemli etkinliğin gerçekleşmesine vesile olan Altın Nesil Okulları´na, turnuvanın düzenlenmesi için gerekli ortamı hazırlayan Satranç İlçe Temsilcisi Temel Başol´a ve turnuva boyunca değerlendirme yapan satranç hakemlerine teşekkür etti.

Düzenlenen turnuva ile ilgili değerlendirme yapan Okul Müdürümüz  Serdar Acar, “Altın Nesil Okulları´nda öğrencilerimizi yalnızca akademik alanlarda değil satranç, akıl oyunları, yetenek kulüpleri ve atölye çalışmaları gibi birçok alanda destekliyoruz. Akademik anlamda yapılan ulusal sınavlarda elde ettiği başarılarla her zaman zirvede olan okulumuz öğrencilerin zekâ gelişimlerini destekleyen satranç konusunda da birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu hafta sonu Altın Nesil Okulları spor salonunda yapılan Ulusal Kuvvet Derecesi turnuvasının ardından planlanan çalışma ise ‘ELO Dünya Kuvvet Dereceli´ bir turnuva düzenlemek. Hedefimiz, yapılacak bu turnuva ile dış ülkelerden  sporcuları İnegöl´de ağırlayarak hem İnegöl´ün adını dünyaya duyurmak hem de sporcularımızın deneyimlerini artırmaktır.”

Satrancın zihinsel gelişime katkısı

“Eğitim-öğretim sürecinde Türkiye şampiyonasında süper lig takımlarına da ev sahipliği yapan okulumuz, ulusal anlamda düzenlenen turnuvalara da katılarak öğrencilerimizin deneyimlerini artırıp öz güven konusunda da onları desteklemeyi amaçlıyoruz. Türkiye Satranç  Federasyonu´nun son yıllardaki muhteşem çıkışları Avrupa liglerinde genç Türk sporcuların başarıları, milli takımımızın muhteşem 2016 başarısı bizi gururlandırdı. Satranç, tüm dünyanın da kabul ettiği gibi konsantrasyon, analitik düşünme, muhakeme yeteneğini geliştirdiği gibi sayısal zekayı  güçlendirmekte ve ‘Biz buradayız´ diyen öz güveni yüksek yaratıcı beyinde genç sporcular yetişmesine zemin hazırlamaktadır.”

Velilerimize öneriler

“Teknolojinin günümüzdeki yararlarının yanında amaçsızca kullanımın verdiği zararlar da ortadadır. Bunun önüne geçmek ve öğrencilerimize zamanı verimli geçirme adına çeşitli alışkanlıklar kazandırmak için satranç derslerini önemsiyoruz. Ana sınıfı ve ilkokulda derslerle, ortaokulda ise atölye çalışmaları ve satranç kulübü ile desteklediğimiz öğrencilerimiz, bu alanda oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Tüm bu amaçlarla bundan sonraki süreçte de ulusal ve uluslararası turnuvalarla İnegöl´ün eğitimine katkı sağlamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

ÜST
error: Tüm içerik ve görsellerin hakları Altın Nesil Okullarında saklıdır.
Trabzon Seo Uzmanı Trabzon Seo Trabzon E-Ticaret Danışmanı Trabzon Web Tasarımı Trabzon Arama Motoru Optimizasyonu Trabzon evden eve Trabzon evden eve nakliyat Trabzon nakliyat Trabzon evden eve nakliye Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş Trabzon evden eve asansörlü nakliyat Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş