Minik Öğrencilerimizin Çevre Duyarlılığı

Orman Haftası kapsamında okulumuzda düzenlenen birçok etkinlikten bir tanesi de fidan dikme projesiydi. Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenleri, Orman Bölge Müdürlüğü rehberliğinde Hamzabey Barajı civarında belirlenen bir araziye gezi düzenleyerek yanlarında getirdikleri fidanları diktiler.

“Durup dikilmekle, gelip dikmek arasında ormanlar kadar fark var” sloganıyla hareket eden Altın Nesilli minik öğrenciler doğayla iç içe bir gün geçirerek yeşilin, ağacın, çevrenin önemini bir kez daha kavramış oldular.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından desteklenen projede öğrencilerimiz, öğretmenlerinin desteği ile açtıkları çukurlara kendi elleri fidanlarını dikerek keyifli bir gün geçirdiler. Etkinlikle ilgili değerlendirme yapan Okul Müdürümüz Serdar Acar, “Öğrencilerle birlikte yapılan bu tür etkinlikler onların becerilerini geliştirmede, sosyalleşmelerinde en önemlisi de doğayı benimsemelerinde ve sevmelerinde önemli rol oynamaktadır. Okul içinde hafta boyunca yapılan pano çalışmaları, sınıf içi etkinlikler ve bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra fidan dikme projesi ile de öğrencilerimiz, öğrendiklerini pekiştirmiş oldular. Peygamber Efendimiz, ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikin´ demiş. Biz de elimizden geldiğince öğrencilerimizin çevre bilincini geliştirmek için bu şekilde uygulamalı projelerimizi sürdüreceğiz. Bu sebeple, etkinliğin planlanmasında görev alan öğretmenlerimize, projeyi destekleyen Orman Bölge Müdürlüğüne ve fidanları diken, onlara can suyunu veren öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÜST
error: Tüm içerik ve görsellerin hakları Altın Nesil Okullarında saklıdır.
Trabzon Seo Uzmanı Trabzon Seo Trabzon E-Ticaret Danışmanı Trabzon Web Tasarımı Trabzon Arama Motoru Optimizasyonu Trabzon evden eve Trabzon evden eve nakliyat Trabzon nakliyat Trabzon evden eve nakliye Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş Trabzon evden eve asansörlü nakliyat Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş