Tiyatroyu Seviyoruz

Eğitim öğretim faaliyetlerini sadece akademik bakış açısı ile değerlendirmeyen okulumuz; sosyal alanda başarılı, çevreye duyarlı, üretken, kültürel ve sanatsal gelişimlerin farkında, toplumsal olaylara ilgisiz kalmayan, insana saygılı ve insani değerleri kazanmış çağa ayak uydurabilen bireyler yetiştirebilmek adına yıl boyunca pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Birçok etkinliği öğrencilerimizin aktif olarak rol aldığı ders içi faaliyetler ile kulüp ve atölye saatlerinde ele alırken okul dışında planlanan çalışmalarla da bu saatleri destekliyoruz. Öğrencilerimizin kendilerinin hazırlayıp sunduğu gösteriler yanında yıl boyunca birçok tiyatro oyununa da ev sahipliği yaptık. Özellikle anasınıfı ve ilkokul düzeyinde sergilenen bu tiyatro oyunları öğrencilerimiz tarafından da dikkatle izlenmekte ve keyifli zamanlar geçirmelerine yardımcı olmaktadır.

Öğrencilerin küçük yaşlarda edinmesi gereken çeşitli değerlerin konu edildiği oyunların yanında yıl boyunca kullandığımız yabancı dil kitaplarımıza ait Gepetto’nun Dişi gibi oyunlar da okulumuzda sergilenerek öğrencilere kitaplarda okudukları kahramanları somutlaştırma imkanı sağlandı.

Okul içinde yapılan tüm çalışmaların yanında İnegöl Belediye Tiyatrosu tarafından oynanan “Ayyar Hamza” oyununu da ortaokul ve lise öğrencilerimizle izledik. Tiyatrolar Haftası kapsamında planlanan ve öğrencilerimizin büyük bir bölümünün aileleri ile katıldığı tiyatro oyunu öğrenci-veli-okul etkileşimini de bir kez daha pekiştirmeye imkan sağladı.

ÜST
error: Tüm içerik ve görsellerin hakları Altın Nesil Okullarında saklıdır.
Trabzon Seo Uzmanı Trabzon Seo Trabzon E-Ticaret Danışmanı Trabzon Web Tasarımı Trabzon Arama Motoru Optimizasyonu Trabzon evden eve Trabzon evden eve nakliyat Trabzon nakliyat Trabzon evden eve nakliye Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş Trabzon evden eve asansörlü nakliyat Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş