Yabancı Dil Bize Yabancı Değil

Okulumuzda her kademede ve her derste ele aldığımız yaparak-yaşayarak öğrenme yöntemi özellikle yabancı dil derslerimizde etkili bir şekilde kendini gösteriyor.

Yabancı dil atölyesi kapsamında planlanan “I can order…” etkinliği ile öğrencilerimiz Mobiliyum AVM’de bulunan Kafkas Pastanesi’ne giderek derslerde öğrendikleri kelime ve cümle kalıpları ile yemek sipariş etme becerilerini geliştirdiler. Aynı zamanda öğretmenleri ve arkadaşları ile İngilizce konuşarak sohbet eden öğrencilerimiz hem keyifli zaman geçirdiler hem de İngilizce becerilerini geliştirmiş oldular.

Ortaokul düzeyinde düzenlenen bir başka etkinlikte ise öğrencilerimiz tişörtlerini çeşitli şekil ve desenlerde yeniden tasarlayarak İngilizce sloganlarla süslediler. Yarışma şeklinde planlanan etkinliğe 73 öğrencimiz katılırken yarışmada özgün tasarımlar ve özgün İngilizce cümleler ortaya çıktı.  Yarışma sonucunda yapılan değerlendirme ile öğrencilerimiz ödüllerini aldılar. 1.olan tişörtün sahibi; Begüm Sude HATİPOĞLU, 2. Ecesu ARSLAN, 3. Bülent ORDU, 4. Faruk BURUN, 5. İrem TÜMER, 6. Ali Muharrem ELTUTAN, 7. Sevilay KAPLAN, 8. Ceren ÇELİK, 9. Fatma Berfin OĞRAK, 10. Alihan CURA. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi katkılarından ve başarılı çalışmalarından dolayı dolayı tebrik ediyoruz.

La journée internationale de la francophonie 20-24 Mars 2017

Hafta içi derslerder hem yaptıkları ders içi çalışmalarla hem de çeşitli video ve şarkılarla Fransızca becerilerini geliştiren 7. sınıf öğrencilerimiz hazırladıkları etkinliklerle de bu becerilerini sergileme imkanı buluyorlar. Bunlardan bir tanesi olan Dünya Frankofoni Haftası (Fransız Dili Bayramı) dünya çapında 56 ülkede, anadili veya ikinci resmi dili Fransızca olan ve Fransızca öğrenmekte olan kişiler tarafından çeşitli etkinliklerle her yıl 20 Mart'ın içinde bulunduğu hafta boyunca kutlanmaktadır. Okulumuzda ise bu sene 7/A ve 7/B sınıfı öğrencilerimiz hazırladıkları çeşitli çalışmalarla Frankofoni Haftası’nı öğretmenleri ile birlikte kutladılar. Planladıkları etkinliklerin ardından yaptıkları çalışmalarla birlikte bahçede fotoğraf çeken öğrencilerimiz daha sonra kruvasanlarını afiyetle yediler

ÜST
error: Tüm içerik ve görsellerin hakları Altın Nesil Okullarında saklıdır.
Trabzon Seo Uzmanı Trabzon Seo Trabzon E-Ticaret Danışmanı Trabzon Web Tasarımı Trabzon Arama Motoru Optimizasyonu Trabzon evden eve Trabzon evden eve nakliyat Trabzon nakliyat Trabzon evden eve nakliye Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş Trabzon evden eve asansörlü nakliyat Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş Faberlic Katalog Faberlic Faberlic Türkiye Faberlic Kayıt Faberlic Üyelik Faberlic Sipariş